• Klej Elastik

Typ kamienia
akcesoria
Ilość w opakowaniu
7 kg
67.95
szt. Do przechowalni

Zapytaj o produkt: 501 180 553

KLEJ DO KAMIENIA DEKORACYJNEGO I ELEWACYJNEGO, DO WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ

WŁAŚCIWOŚCI:
ELASTIK to klej dyspersyjny w postaci gęstej pasty, cienkowarstwowy (ok. 2 – 3 mm), elastyczny o wysokiej sile spajania i wszechstronnym zastosowaniu wewnątrz pomieszczeń. Klej nie nadaje się do stosowania w przypadku warstwy grubszej niż 4 mm.

ZASTOSOWANIE:
Do klejenia kamienia dekoracyjnego, płytek betonowych i gipsowych, klinkierowych, ceramicznych ściennych i podłogowych. Podłożem może być beton, posadzki cementowe i anhydrytowe, gazobeton, cegła, tynki cementowe i cementowo-wapienne oraz gipsowe, płyta gipsowo – kartonowa oraz gipsowo – włóknowa, sztywne płyty wiórowe i OSB.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Wszystkie podłoża powinny być właściwie wysezonowane, mieć odpowiednią nośność, być oczyszczone i suche, wolne od substancji izolujących. Wyprawy i powłoki niestabilne o niedostatecznej przyczepności należy usunąć. Podłoża betonowe muszą mieć co najmniej 3 miesiące, tynki oraz cementowe jastrychy co najmniej 4 tygodnie, natomiast jastrychy anhydrytowe co najmniej 2 tygodnie. Jastrychy anhydrytowe należy przeszlifować i odkurzyć. Płyty wiórowe i OSB należy zeszlifować i dokładnie odkurzyć. Powierzchnie zagruntować odpowiednim gruntem STEGU GRUNT.

PRZYGOTOWNIE KLEJU:
Klej ELASTIK po otwarciu wiaderka jest gotowy do użycia wewnątrz pomieszczeń. Jednorazowo należy przygotować nie więcej niż 2 kg gotowego kleju. Czas użycia: do 15 minut.

NAKLEJANIE:
Klej nakładać bezpośrednio na podłoże lub na płytkę pacą zębatą do 3 mm prowadzoną pod kątem 45 – 60° do podłoża/ płytki. Płytkę dociskamy do podłoża jednocześnie wykonując ruch w lewo prawo, góra dół aż do wypłynięcia nadmiaru kleju. Klej nanosić na całą powierzchnię płytki/podłoża.

PRZECHOWYWANIE:
Dopuszczalny czas magazynowania w temperaturze powyżej +5°C i nie wyższej niż +30°C w oryginalnie zamkniętych wiaderkach: 12 miesięcy od daty produkcji podanej na wieczku.

DANE TECHNICZNE PRODUKTU:
• Wydajność: do 3,5 m2 z opakowania.
• Temperatura stosowania (powietrza, podłoża, materiałów) od +5°C do +25°C.
• Czas otwartego schnięcia: ≥ 20 minut.
• Czas korekty ułożenia płytki: ≥ 20 minut.
• Czas wiązania całkowitego 7 dni.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie